Časté dotazy

Je to snadné. Stačí se obrátit na autora telefonicky nebo prostřednictvím e-mailu. Pro rychlou zprávu můžete využít kontaktní formulář přímo zde na webu. Objednávku je před započetím práce nutné potvrdit e-mailem odsouhlasením zaslané cenové nabídky.

Nejdůležitější jsou kvalitní fotografie portrétovaných osob, zejména jejich obličejů – snímků může být více. Lze přidat i popis vaší představy o pozadí, oblečení, postojích a rekvizitách, které dotyčné charakterizují. To vše ještě více zaručí, že se vyobrazení jedinci na obrázku poznají. V průběhu s vámi budeme konzultovat aktuální podobu ilustrace.

Záleží jen na vás. Pokud si přejete vytisknout ilustraci sami, obdržíte tisková data ve formátu PDF. V případě, že jde o dárek, můžete vám rovnou zajistit kvalitní tisk i vložení do rámu. Nejoblíbenější rozměry jsou 40×30 cm nebo 50×70 cm, ale lze využít i jakýkoliv jiný. Pokud se jedná o plakáty, pozvánky, trička, placky či jiné propagační materiály, na přání vám naceníme a zajistíme špičkový tisk ve spolupráci s našimi partnery.

Pokud jste z okolí Českých Budějovic, je možné převzít hotové dílko osobně. Využíváme kurýrních služeb, které zajistí přepravu v rámci celé ČR, cena za balné a poštovné je 199Kč. V případě celkové hodnoty zakázky nad 5.000Kč bez DPH je poštovné zdarma! Na přání lze zboží odeslat i do zahraničí.

Standardní doba zhotovení je 14 až 30 dní nebo více – dle momentálních časových kapacit, dodání v kratším časovém horizontu bohužel nelze zaručit. Zhotovení v termínu kratším než 7 dní může být zpoplatněno expresním poplatkem +100 %.

 

Platba standardně probíhá po zhotovení zakázky (hotově nebo bankovním převodem). Objednávky se potvrzují e-mailem. V případě zakázek nad 5.000 Kč bez DPH je před započetím prací účtována záloha ve výši 30 % z odhadované ceny (převodem na bankovní účet nebo hotově).

Samozřejmě, každému tvoření předchází kalkulace, kterou si klient=objednatel vždy před započetím práce odsouhlasí e-mailem. Cena bude spravedlivě nastavena a přímo úměrná náročnosti. Častým motivem je dopravní prostředek (auto, motorka, jízdní kolo nebo autobus), jehož zhotovení může rozsahem odpovídat kresbě další postavy.

Vyšší rozpočet s sebou nese prokreslenější a propracovanější detaily. Přístup “levně a rychle” se vždy promítne do celkového výsledku. Nejlevnější karikatura bude taková, kde bude jednobarevné pozadí, variantu “do poloviny těla” a vynechat drobnější detaily a náročnější předměty. Významné zlevnění pod částky uvedené níže to však nepřinese. Způsob barevného provedení (barevné vs. černobílé) bude mít na výslednou cenu minimální vliv.

Na způsobu mé práce je specifická technologie, kterou ilustrace vznikají – díky praxi v marketingu a grafickém designu rád využívám nejmodernějších technologií. Ačkoliv se jedná o digitální ilustraci, je to ryze ruční práce, kdy dílo vzniká formou kresby na základě předlohy, stejně jako další jakákoliv jiná karikatura z fotky. Výsledek mé práce lze pak snadno “zhmotnit” tiskem. Dosud žádný algoritmus ani automat karikatury v rozumném provedení zhotovit nedokáže. 

Výhodou mých digitálních ilustrací je, že jsou snáze aplikovatelné na jakýkoliv typ předmětu nebo tiskoviny. Mnou vytvořenou karikaturu je možné umístit současně do rámečku, na plakát, na plátno, plachtu, pozvánku, tričko, button nebo hrnek. Navíc je možné snáze do obrázku zasahovat v případě úprav, než je tomu v případě ručně kreslené karikatury na papír.

Bohužel ne, rychloportréty nejsou součástí mých dovedností, vzhledem ke specifické technologii a kapacitním možnostem tuto službu nenabízím. Žádného specialistu na rychlé portréty v okolí Českých Budějovic bohužel neznám.

Ceník služeb

 • Ilustrace jedné postavy od 3.000 Kč

  v ceně drobné rekvizity a jednoduché pozadí

 • Ilustrace dvou postav od 4.000 Kč

  v ceně drobné rekvizity a jednoduché pozadí

 • Ilustrace tří a více postav od 5.000 Kč

  v ceně drobné rekvizity a jednoduché pozadí

 • návrh pozvánky / oznámení od 1.500 Kč

  včetně přípravy tiskových dat, dle náročnosti provedení

 • výroba v rozměru 40 x 30 cm 650 Kč

  zahrnuje rám a kvalitní barevný tisk

 • výroba v rozměru 70 x 50 cm 950 Kč

  zahrnuje rám a kvalitní barevný tisk

 • balné a poštovné po ČR 299 Kč

  přeprava kurýrní službou, nad 5.000 Kč zdarma

 • předání v Č. Budějovicích ZDARMA

  v čase a místě dle domluvy

 • další služby a výroba dle domluvy

  výroba předmětů a jiných rozměrů dle individuální kalkulace

Doplňující informace

Výsledná cena ilustrací se odvíjí od náročnosti, množství předmětů a rekvizit, které jsou součástí obrázku a dále množstvím dodatečných zásahů a úprav. Cena za tvorbu ilustrace zahrnuje grafické práce, návrh, přípravu tiskových dat i průběžnou konzultaci. Součástí uvedených cen je i možnost jedné drobnější korektury. Pro výrobu tiskovin či formátů neuvedených v ceníku je možné připravit individuální kalkulaci. Cena bude záviset na rozměrech, materiálu a množství kusů. 

Ceník je platný od 1.3.2021. Autor je plátcem DPH (uvedené ceny jsou bez DPH 21 %). Pozn.: autor si vyhrazuje právo na uveřejnění zhotovených prací pro své propagační a referenční účely, pokud není písemně sjednáno jinak.